skip to Main Content

 

Na ovosedmičnom trgovanju ostvaren je promet od 737.209,64 KM, kroz 216 transakcija.

Od ukupnog prometa sa akcijama na službenom berzanskom tržištu – segment Fondova ostvareno je 41.099,64 KM što predstavlja 5,58% od ukupnog ovonedeljnog prometa.

Od akcija na službenom berzanskom tržištu – lista B najveći promet u ovoj sedmici imale su akcije Telekom Srpske a.d. Banja Luka, kojima se trgovalo u vrijednosti od 25.401,99 KM. Prosječna cijena akcija na kraju ove sedmice bila je 1,05 KM, čime je ostvaren rast od 0,00% u odnosu na kraj prošle sedmice.

Od akcija na službenom berzanskom tržištu – segment Fondova najveći promet u ovoj sedmici imale su akcije ZMIF u preoblikovanju Kristal invest fond a.d. Banja Luka, kojima se trgovalo se u vrijednosti od 26.129,15 KM. Prosječna cijena akcija na kraju ove sedmice bila je 3,06 KM, čime je ostvaren pad od -11,30% u odnosu na kraj prošle sedmice.

Od ukupnog prometa, sa obveznicama je ostvaren promet od 618.405,75 KM, što predstavlja 83,88% ukupnog ovonedeljnog prometa. Od obveznica najveći promet je ostvaren sa obveznicama Republika Srpska – izmirenje ratne štete 11 kojima se trgovalo u vrijednosti od 349.347,77 KM.

Od akcija na slobodnom tržištu najveći promet u ovoj sedmici imale su akcije Mljekara a.d. Laktaši, kojima se trgovalo se u vrijednosti od 33.449,76 KM. Prosječna cijena akcija na kraju ove sedmice bila je 0,36 KM, čime je ostvaren rast od 0,00% u odnosu na kraj prošle sedmice.

Službeno berzansko tržište

Naziv emitenta9.1.2017.10.1.2017.11.1.2017.12.1.2017.13.1.2017.Promet
Republika Srpska – izmirenje ratne štete 1169,0869,0169,0369,05349.347,77
Republika Srpska – izmirenje ratne štete 586,0086,0086,0086,00111.192,84
Republika Srpska – izmirenje ratne štete 387,0087,0087,0087,0040.315,80
Republika Srpska – stara devizna štednja 796,1096,1096,1096,0034.681,25
Telekom Srpske a.d. Banja Luka1,051,051,051,0525.401,99
Republika Srpska – izmirenje ratne štete 977,5177,5177,5177,5623.962,56
Republika Srpska – izmirenje ratne štete 1072,0072,0672,2172,3523.131,31
Republika Srpska – izmirenje ratne štete 882,0081,0382,0082,0121.138,48
Republika Srpska – izmirenje ratne štete 188,0188,0188,0088,005.228,61
Republika Srpska – izmirenje ratne štete 685,1585,1585,1582,723.722,40
Republika Srpska – opšte obaveze84,0084,0086,5086,503.656,61
Republika Srpska – izmirenje ratne štete 485,0085,0085,0085,001.360,00
Rafinerija ulja a.d. Modriča0,0940,090,090,09646,20
RiTE Ugljevik a.d. Ugljevik0,0160,0160,0160,016577,87
Republika Srpska – izmirenje ratne štete 286,7386,0086,0086,00499,66
Vitaminka a.d. Banja Luka0,080,080,080,08368,32
Žitopromet a.d. Bijeljina0,800,800,800,80184,80
Republika Srpska – stara devizna štednja 498,5098,5098,4098,40168,46
Hidroelektrane na Trebišnjici a.d. Trebinje0,2270,2270,2270,227131,66

Fondovi

Naziv emitenta9.1.2017.10.1.2017.11.1.2017.12.1.2017.13.1.2017.Promet
ZMIF u preoblikovanju Kristal invest fond a.d. Banja Luka3,453,253,063,0626.129,15
ZMIF u preoblikovanju Zepter Fond a.d. Banja Luka7,877,868,047,939.097,50
ZAIF u preoblikovanju Euroinvestment fond a.d. Banja Luka7,276,406,406,404.082,06
ZIF Unioinvest a.d. Bijeljina0,400,400,400,40800,00
ZMIF u preoblikovanju Invest nova fond a.d. Bijeljina0,040,040,040,04522,56
ZIF Polara invest fond a.d. Banja Luka2,812,802,802,80280,37
ZAIF u preoblikovanju BLB – profit a.d. Banja Luka2,752,752,482,48124,00
ZAIF u preoblikovanju Bors invest fond a.d. Banja Luka1,251,001,001,0064,00
ZMIF u preoblikovanju Aktiva invest fond a.d. Banja Luka1,521,521,521,520,00
ZIF Jahorina Koin a.d. Pale1,051,051,051,050,00
ZIF Privrednik invest a.d. Banja Luka1,401,401,401,400,00
ZMIF u preoblikovanju VB fond a.d. Banja Luka1,001,001,001,000,00
ZAIF u preoblikovanju VIB fond a.d. Banja Luka4,124,124,124,120,00
Back To Top